Uudised

Peaminister Kallas kutsus homseks kokku valitsuskabineti nõupidamise

Lisaks viimastele arengutele on kabinetinõupidamisel kavas käsitleda ka valitsuse tegevusi Venemaa-Ukraina sõja otseste ja kaudsete mõjudega hakkama saamiseks Eestis. Eestile otsest sõjalist ohtu ei ole, kuid peame arvestama võimalike intsidentide toimumiseks. Euroopa riigid võivad sattuda näiteks desinformatsioonikampaaniate ja küberrünnete sihtmärgiks. Küberründed võivad laieneda valitsusasutustele ning välistada ei saa kürberründeid elutähtsate teenuste osutajatele. Samuti peame olema valmis vastu võtma sõjapõgenikke.

Seoses Venemaa laiaulatusliku agressiooniga Ukrainas võttis valitsus täna vastu otsuse algatada koos Läti, Leedu, Poola ja teiste liitlastega NATO lepingu artikkel 4 konsultatsioonid. See meede on mõeldud kasutamiseks, kui ohustatud on lepinguosalise territoriaalne terviklikkus, poliitiline sõltumatus või julgeolek.

Täna kogunesid ka NATO liikmesriikide suursaadikud ja homme leiab aset NATO liidrite virtuaalne tippkohtumine. NATO on juba praegu kuulutanud otsusest võtta kasutusele kõik vajalikud meetmed liitlaste kaitseks. Tänasel NATO suursaadikute kohtumisel otsustati käivitada NATO kaitseplaanid. Kaitseplaanide käivitamine on ennetav samm tagamaks NATO liitlaste vägede ja sõjaliste võimete paiknemise õigel ajal õiges kohas.

Täna sõidab peaminister Kaja Kallas Brüsselisse, et otsustada Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeadega ulatuslike sanktsioonide üle nii Venemaale kui Valgevenele, kes aitab kaasa Ukraina ründamisele.


Kommenteeri

Loe kommentaare (27)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video