Uudised

Poolas nabiti kinni petis, kes esitles end Ukraina põgenikele kui abistajat, kes toob nad Eestisse

Tegelikult on mees pärit arvatavasti kuskilt Kesk-Euroopast ning tal ei ole Eesti Pagulasabiga mingit seost.

Pagulasabi palus kohalikel ametivõimudel kontrollida mehe tausta. Poola politsei võttis ta kinni.

“Me ei tea, kuhu need põgenikud oleksid välja jõudnud, me saame vaid spekuleerida selle üle, kuid õnneks vähemalt üks selline ohuallikas sai kõrvaldatud,” märgiti postituses ja lisati, et kõigil, kel on sõbrad, tuttavad või sugulased praegu Ukraina-Poola piiril liikumas, tasub oma lähedasi sääraste ohtude eest hoiatada. Abi tasub vastu võtta vaid ametlike kanalite kaudu.

Eesti politsei ütles Delfile, et tähtis on välja selgitada selle inimese kavatsused ehk kas tegemist võis olla inimkaubitsejaga või omakasupüüdliku inimesega, kes üritas sõjapõgenike arvelt rikastuda, pakkudes neile tasulist transporti.

“Kahjuks ei saa välistada, et abistamise varju all mõni inimene omakasust lähtub. Oleme oma rahvusvaheliste partneritega pidevas infovahtuses ning PPA-l (politsei- ja piirivalveamet – toim) on Poolas ka oma ametnik, kes infot kogub ja seda Eestisse edastab,” sõnas PPA kriisijuht Egert Belitšev. “Pingutame ühes teiste riikide politsei ja piirivalvega, et võimalikud ohud ja petturid tuvastada ning nende tegevust takistada.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video