Uudised

President Alar Karis: ka meil on teises infoväljas elavaid inimesi. Pidanuksime sellele varem mõtlema

Esmaspäeval otsustas Tartu ülikooli senat, et järgmisel õppeaastal ei saa ülikooli kandideerida Venemaa ega Valgevene kodanikud. See tähendab, et isegi opositsiooniliselt meelestatud Vene tudengid ei saa riigist lahkuda. Kas see tundub õiglane?

Lugesin seda uudist Delfist. Ma ei ole saanud rektoriga rääkida, mis on selle otsuse tagamaad. Aga arusaadav, et keerulisel ajal tehakse otsuseid, mis tunduvad hetkel õiged, aga pikas perspektiivis vajavad ülevaatamist. Ja see ilmselt ei ole ainuke otsus, mis vajab korrigeerimist. Vaadates tänast olukorda Venemaal, siis hangivad paljud noored siiski tõest informatsiooni ja on tulnud tänavatele sõja vastu protestima.

Ilmselt tuleb ühel hetkel hoolega vaadata, millised mõjutusvahendid töötavad sõja lõppemise kasuks ja millised kahjuks. On palju otsuseid, mis vajavad ülevaatamist. Seda enam, et me ei tea, mis sügisel juhtuma hakkab või mis on sügiseks juhtunud. Siis võib olla olukord teine, aga kevadel on langetatud otsus, et nad ei saa pabereid ülikooli sisse anda.

See on kindlasti vastuoluline otsus, seda enam, et osa Vene tudengeid saab kandideerida. Teame väga hästi, et on Vene tudengeid, kellel on mitu passi. Kuhu seal see piir tõmmata? Ma olen kindel, et see otsus läheb ühel hetkel ülevaatamisele.

Eestisse saabub endiselt Ukraina põgenikke. Keegi ei tea täpselt, kui palju neid siia tulla võib. Millise hulga põgenikega saab Eesti hakkama?


Kommenteeri

Loe kommentaare (20)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video