Uudised

Seeder: tuleks lõpetada Eesti-Vene ja Eesti-Valgevene parlamendirühmade tegevus

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kutsus täna riigikogus toimunud riigikaitsekomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Euroopa julgeolekuolukord seoses Venemaa agressiooniga Ukraina vastu” arutelu käigus üles riigikogu Eesti-Venemaa-ja Eesti-Valgevene parlamendiühmade tegevuse lõpetamisele. Seeder ise kuulub Eesti-Venemaa parlamendirühma.

Andres Metsoja (Isamaa) küsimuse peale, kas rühmade lõpetamiseks tuleks ehk mingi instrument luua, vastas riigikaitsekomisjoni juht Enn Eesmaa: “Mis puudutab Eesti-Vene parlamendirühma, siis meie kolleegidest kuulub sellesse rühma üsna palju inimesi. Nii et nemad peavad oma otsuse tegema. Kui sõda jätkub, mis on ilmne vähemalt esialgu, siis tõenäoliselt tuleks mõned asjad uuesti ümber vaadata. Sellist mõnusat parlamendi liikmete vahelist läbikäimist praeguses olukorras ei ole ilmselt kõige mõttekam jätkata. Küll aga juhul, kui neid kontakte üldse veel on ja tekib, siis tuleks kõigil tasandeil öelda välja Eesti arvamus, öelda välja Euroopa Liidu arvamus ja NATO arvamus, mis õnneks kõik langevad kokku.”

Eesti-Valgevene parlamendirühma esimees on Keskfraktsiooni liige Igor Kravtšenko, sõprusrühma kuulub kokku üheksa saadikut, neist kuus Keskfraktsioonist.

Eesti-Venemaa parlamendirühma juht on Keskfraktsiooni liige Aadu Must, kokku kuulub sinna 12 saadikut, neist kaheksa Keskfraktsioonist.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video