Uudised

Tallinna linnavolikogu toetas avaldust, millega mõistetakse hukka Venemaa agressioon Ukraina vastu. Erapooletuks jäi üks ekrelane

“Mõistame karmilt hukka Venemaa Föderatsiooni poolt Ukraina vastu suunatud agressiooni, vägede viimise Ukrainasse ja okupeeritud piirkondade ebaseadusliku tunnustamise. Venemaa Föderatsiooni poolt käivitatud ulatuslik sõjategevus Ukrainas on kuritegu rahu vastu ning vastuolus inimõiguste, rahvusvaheliste kokkulepete ja ÜRO hartaga. Toetame nüüd ja tulevikus Ukraina rahva õigust ise oma vabal tahtel määrata enda tulevik,” seisab muu hulgas avalduses.

Kokku arutati teemat üle kolme tunni. Lõpphääletusel oli poolt 74 saadikut, erapooletu üks (Mart Kallas, EKRE), hääletamata jättis samuti üks saadik (Kaupo Nõlvak, Reformierakond). Puudus kolm saadikut – Irina Antonjuk (Keskerakond), Kaido Kaaberma (Reformierakond) ja Kristina Šmigun-Vähi (Reformierakond).

Mis Mart Kallasesse puutub, siis Eesti Ekspress kajastas eile, et nädalavahetusel nimetas ­Kallas Ukraina põgenikke aitavat mittetulundusühingut Pagulasabi kuritegelikuks organisatsiooniks ja kutsus üles sellele organisatsioonile “mitte ühtegi penni” annetama.

Tänasel linnavolikogu istungil tegi ta avalduse osas kolm muudatusettepanekut, kuid need ei leidnud toetust.

Linnavolikogus vastu võetud avalduses on märgitud, et linnavolikogu mõistab hukka igasuguse valeinformatsiooni levitamise, sõjapropaganda ja rahvusliku vihkamise meediakanalites. “Eesti riik ja operaatorid on astunud samme, et tõrjuda eetrist Kremli sõjapropagandat, vihkamist ja väärinfot edastavad kanalid. Tallinna Linnavolikogu toetab seda ja kutsub kõiki hoiduma mistahes võimaluste loomisest, kontaktidest isikutega kes aitavad taastoota Kremli mõjuvälja.”

Lisaks lõpetab linn koostöö Venemaa omavalitsustega. Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski selgitas: “Oleme otsustanud öelda üles ka koostöölepped Peterburi ja Moskva linnadega ning lõpetada koostöö teiste Venemaa omavalitsustega. On mõeldamatu jätkata koostööd Vene riigi ametlike institutsioonidega varasematel alustel, kui Venemaa on käivitanud sõja oma naaberriigi vastu.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video