Uudised

Ukraina toetusavaldusega ühinemata jätnud keskerakondlased mõistavad nüüd Putini sõja hukka

Järgneval ööl puhkes sõda. Nüüd on Keskerakonna riigikogu fraktsioon teinud avalduse, millega ühinesid kõik selle liikmed. Avaldame selle täismahus:

“Keskerakonna fraktsioon mõistab otsustavalt ja üksmeelselt hukka Vene Föderatsiooni sõjalise agressiooni Ukraina vabariigi vastu, mis on karmis vastuolus rahvusvahelise õigusega ning õõnestab mitte ainult Ukraina, vaid kogu Euroopa ning maailma julgeolekut.

Venemaa riigijuhtide avaldused ei jäta enam ruumi arvamusele, et enne sõjalist rünnakut toimunud suhtlust paljude maailma riikide liidritega peeti siiralt pingetele rahumeelsete ja diplomaatiliste lahenduste otsimise eesmärgil.

President Vladimir Putini julm ja pretsedenditu kõne oli salvestatud ajal, mil paljud veel lootsid pingete vähendamisele läbirääkimiste teel. Pea kõiki relvaliike kasutades mitmest suunast Ukraina riigi ja rahva massiivne ründamine, linnade, sealhulgas pealinn Kiievi pommitamine on uskumatu ja pikalt planeeritud agressiivsus, mille peab kogu maailm hukka mõistma. Rahvusvahelistel kohtutel tuleb anda oma ekspertarvamus nendele koletutele sündmustele. Juba nüüd on sadu rünnakuis hukkunuid ja lahinguis langenuid. Paraku ei ole sõjategevuse lõppu näha ning ohvrite arv ja inimlikud kannatused kasvavad.

Toetame Ukraina rahvast nende otsustavuses oma riiklikku iseseisvust ja territoriaalset terviklikkust kõigi vahenditega kaitsta. Näeme, et ka Venemaal kasvab nende hulk, kes oma riigi juhtkonna agressiivse poliitika hukka mõistavad. Tunnustame rahumeelseid inimesi ja kodanikuühendusi, kes on oma sõjavastase seisukoha selgelt välja öelnud ja rahu nimel pingutavad.

Keskerakond peab oluliseks, et vaatamata keerulistele aegadele hoiame Eestimaa inimeste ühtsust, seda sõltumata rahvusest või emakeelest. See on meie iseseisvuse üheks tugevamaks garantiiks.

Toetame Euroopa Liidu ja NATO avaldusi, tuge Ukrainale ning sanktsioone Venemaa juhtkonna agressiivse tegevuse peatamiseks. Praegu on aeg ühiselt ja otsustavalt tegutseda, sest Euroopa südames käib suur ja verine sõda. Peame osutama igakülgset abi tsiviilelanikele kogu Ukrainas ning ühiselt pingutama rahu taastamise nimel.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video