Uudised

Ukraina: venelased röövisid Melitopoli linnapea

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas reede õhtul, et Vene väed röövisid Lõuna-Ukrainas asuva Melitopoli linna linnapea Ivan Fedorovi.

Zelenskõi nimetas Fedorovit “linnapeaks, kes kaitseb julgelt Ukrainat ja oma kogukonna liikmeid”. Presidendi sõnul on selline inimrööv Vene vägede poolt uus terrorismi tasand, millega püütakse füüsiliselt elimineerida kohalike võimude esindajad. Zelenskõi võrdles Vene sõjaväe käitumist ISIS-e terroristidega.

Fedorovi röövimisest teatas sotsiaalmeedia vahendusel ka Ukraina parlament, mille sõnul vastutab inimröövi eest umbes 10-liikmeline rühm. Parlamendi teatel oli Fedorov “koostööst vaenlasega” keeldunud, mistap ta ka väidetavalt rööviti.

Sotsiaalmeedias ringleb ka video väidetavast röövimisest. Video ehtsust pole veel kinnitatud.

Briti kaitseministeeriumi luureandmed kinnitasid juba 4, märtsil, et Vene vägedel õnnestus Melitopol oma kontrolli alla võtta. Väidetavalt said venelased siis enda valdusesse ka Melitopoli teletorni, mis tähendas, etpiirkonnas levib nüüdseks Vene propaganda.

Sellest hoolimata on inimesed mitmel korral Melitopolis tänavatele kogunenud ja Vene agressiooni vastu protestinud. Melitopol kaks päeva tagasi:

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video