Uudised

VALIMISTE OTSEBLOGI | Reformierakond võitis valimised, Kaja Kallas püstitas häälterekordi!

Paaris valimiste eel avaldatud arvamusküsitluses peaministriparteile isegi kuklasse hinganud EKRE saab uues Riigikogus selge pettumusena 17 kohta. Valimisõhtul tulemuste laekudes juhtis EKRE, kuni kella 23.20 paiku lisandusid enam kui 300 000 e-hääle tulemused ja Reformierakond kindlaks liidriks kerkis. Keskerakond kogus 16, uue tulijana parlamenti murdnud Eesti 200 14, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 9 ja Isamaa 8 kohta.

101-kohalise parlamendi matemaatikas tähendab see, et teoreetiliselt saaks Reformierakond teha uue valitsuse isegi ainult kahekesi Keskerakonnaga (53 kohta). Kahekesi Eesti 200-ga saadaks riigikogus kokku napp häälteenamus (51 kohta), millega valitsuse moodustamine ei tundu tõenäoline, ent kolme erakonnaga valitsuse moodustamiseks annavad värsked mandaatide arvud juba rohkelt erinevaid võimalusi nii Keskerakonna, Eesti 200, sotside kui ka Isamaa osalusel.

Esialgsetel andmetel osales Riigikogu valimistel 63,5% valijatest ehk rekordilised 615 009 inimest. Rekordiline oli ka antud e-häälte arv 313 514. Kõige kõrgem oli Riigikogu valimiste osalusprotsent Rapla maakonnas (77,6%), kõige madalam Ida-Viru maakonnas (53,1%). Eelhääletamise ajal langetas otsuse 47,1% valijatest.

Rekordi purustas ka peaminister ja Reformierakonna liider Kaja Kallas – ta püstitas läbi aegade parima tulemuse Riigikogu valimistel, kogudes Harju- ja Raplamaa piirkonnas 31 821 häält. Varasem rekord kuulus 2015. aastast Edgar Savisaarele.

Vaata galeriid Reformierakonna valimispeolt!

Jälgi valimisõhtut Delfi otseblogi vahendusel:


Kommenteeri

Loe kommentaare (1125)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video