Uudised

Välisministeerium: 26 Eesti kodanikku on kinnitanud, et ei kiirusta Ukrainast lahkumisega

“Meile teada andnud kodanikest on praegu veel Ukrainas 48. 26 nendest on teatanud, et ei kiirusta riigist lahkumisega, jälgivad olukorda ja ootavad sobivat hetke lahkumiseks, 22 inimest soovib riigist lahkuda esimesel võimalusel. Riigis on lisaks ka Eesti ajakirjanikke,” märkis välisministeerium.

Välisministeerium teavitab inimesi operatiivselt erinevatest lahkumisvõimalustest nii tekstisõnumi, e-posti kui ka telefoni teel. “Palume, et kõik Eesti kodanikud, kes on Ukrainas ja soovivad lahkuda, annaksid võimaluse korral sellest välisministeeriumile teada ja jälgiksid pidevalt oma e-kirju ja telefone. Olukord on ebakindel ja lahkumisvõimalused tekivad ja muutuvad väga kiirelt, mistõttu ei ole võimalik infot pikalt ette anda.”

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse riigist lahkuda esimesel võimalusel ja tagasi pöörduda Eestisse. Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitatakse Ukrainasse reisimist täielikult vältida. “Kui olete sõjaolukorras sellegipoolest otsustanud Ukrainasse sõita, siis pidage silmas, et välisministeeriumi abistamisvõimalused on piiratud.”

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel või saata e-kiri aadressil [email protected]

“Palume mitte jääda ootama evakuatsiooni, vaid leida iseseisvalt võimalusi riigist lahkumiseks. Õhuruum on suletud ja kasutada tuleb maismaatransporti suunaga lääne poole. Piiriületuseks soovitame kasutada Euroopa Liidu liikmesriike. Vajadusel võib ühendust võtta ööpäevaringse hädaabitelefoniga +372 5301 9999.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video