Uudised

Välisministeerium kutsus välja Venemaa suursaadiku, avaldamaks hukkamõistu Ukraina sõja suhtes

Välisministeeriumi asekantsler Rein Tammsaar märkis, et Ukraina linnade ja asulate lauspommitamisel ning süütute tsiviilisikute – sealhulgas naiste ja laste – valimatul tapmisel Venemaa vägede poolt on kõik sõjakuriteo tunnused.

Mariupoli sünnitusmaja pommitamine on välisministeeriumi sõnutsi selle kõige tülgastavam näide.

“Kõik riigid peaksid austama rahvusvahelist humanitaarõigust ja mitte suunama rünnakuid tsiviilohvrite vastu. On äärmiselt kahetsusväärne, et Venemaa ei ole täies mahus võimaldanud tsiviilisikute evakueerimist ja turvaliste humanitaarkoridoride loomist,” märgiti välisministeeriumist pressiteate vahendusel.

Asekantsler Tammsaar juhtis Vene saadiku tähelepanu teravalt ka sellele, et laiaulatuslikku sõjategevust Ukraina vastu jätkates rikub Venemaa kõige räigemal võimalikul viisil nii rahvusvahelist õigust kui ka endale vabatahtlikult võetud rahvusvahelisi kohustusi.

Eesti kutsub Venemaad üles täitma ÜRO Peaassamblee resolutsiooni 2. märtsist 2022 ning lõpetama koheselt sõda Ukraina riigi ja rahva vastu ning viima oma väed Ukrainast välja.

Samuti kutsub välisministeerium Venemaad üles lõpetama valeinfo levitamise ja laimukampaania Ukraina, Ukraina juhtkonna ja rahva vastu, aga ka valeväited keemia- ja biorelvade paiknemisest Ukraina territooriumil.

“Mõistame hukka Venemaa poolt oma valenarratiivi esitamiseks nende rahvusvaheliste foorumite kasutamise, kus Venemaa on veel liige või kus tal on veel sõnaõigus,” teatati pressiteates.

Asekantsler Rein Tammsaar kinnitas Vene saadikule, et Eesti toetus Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele on vankumatu ja Eesti kasutab ka edaspidi Ukraina toetuseks kõiki Eesti kasutuses olevaid vahendeid.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video