Uudised

Vanalinna päevade ajal sel nädalavahetusel toimub Tallinnas üle 300 sündmuse

Festivali avamine toimub täna õhtul kl 19 Niguliste kiriku kõrval asuval pealaval. Lnnapea tervitussõnadele järgneb soulitar Rita Ray kontsert, mida saadab viipekeele tõlge. Päeva lõpetab samal laval Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri kontsert.

Kokku on kuni pühapäeva õhtuni vältavate vanalinna päevade programmis enam kui 300 sündmust, sh mitmekülgne kontserdiprogramm, kus eri lavadel astuvad üles Regatt, Sissi, Jarek Kasar ja Jaan Pehk, Duo Ruut, Mari Jürjens, Tallinna Kammerorkester, Littorina Saxofone Quartet, TTÜ puhkpilliorkester, Estonian Voices, Vaiko Eplik & Eliit jpt.

Lisaks toimub kümneid ringkäike ja tuure vanalinna parkides ning muuseumites, tegevust kogu perele leiab pärimuskülast ning Toompargis laste- ja noortealalt Lahela, saab uudistada käsitööliste kaupu Vabaduse väljakul jne.

Vanalinna päevade seekordne juhtmõte „Värske vaade“ võtab tähelepanu alla kestliku linnaruumi, keskkonnasõbralikkuse ning kogukondliku kultuuri. Sellest tulenevalt on programmi koostamisel tehtud koostööd asumis tegutsevate kultuuriasutuste ja elanikke ühendava vanalinna seltsiga.

Tallinna kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on oluline väärtustada vanalinna ajaloolist kultuuripärandit. „Vanalinn ei ole ju üksnes ajaloohõnguga linnaruum, vaid eelkõige inimlik järjepidevus. Vanalinna päevad on aga traditsioon, mis selle järjepidevuse põnevas ja mitmekesises vormis meie kõigi ette lahti rullib,“ ütles Haukanõmm.

„UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat kultuuripärandit tuleb hoida, aga maailm muutub ning kindlasti tasub ka vanalinnas tegutseda suunal, et oleks innovaatiliste ja edasiviivate mõtete kohtumispaik. Loodetavasti jõuab nädalavahetusel vanalinna palju linlasi ja külalisi ka kaugemalt, et nende teemade üle üheskoos mõelda,“ lisas Haukanõmm.

Tallinna vanalinna päevad on suve alguses toimuvad pidustused vanalinnas, mida korraldatakse 1982. aastast. 41. vanalinna päevad, mida korraldab Tallinna kesklinna valitsus, toimuvad 2.-4. juunini.


Kommenteeri

Loe kommentaare (5)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video