Uudised

Venemaa kodanikke tahab Eestisse tulla 2-3 korda rohkem kui eelmisel aastal samal ajal

Eesti lõpetas Venemaa kodanikele küll turismiviisade väljastamise, kuid endiselt saavad Venemaa kodanikud taotleda Eestis pikaajalist viisat või tähtajalist elamisluba.

Just taotlusi viimase kahe saamiseks on Venemaa kodanikud esitanud viimase kahe nädala jooksul oluliselt rohkem kui mullu samal ajal.

Tähtajalise elamisloa taotlusi laekus 2021. aastal vahemikus 24.02-09.03 Vene kodanikelt 66, sel aastal samal ajal aga 127. Pikaajalise viisa taotlusi tuli mullu sel perioodil 17, sel aastal samal ajal juba 59.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Veiko Kommusaar tõdes, et Vene Föderatsiooni kodanike sisenemine Eestisse on viimasel ajal olnud tõusutrendis. „Ilmselt on see tingitud praegusest julgeolekuolukorrast Venemaal,” ütles Kommusaar. „See, kui palju inimesi Venemaalt Eestisse tulla võib, sõltub samuti suuresti olukorrast Venemaal.”

Kas Venemaalt siia tulijad on Putini režiimi eest pagevad ohutud põgenikud või võivad neil olla ka kurjemad kavatsused? Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaher ütles, et tema on kindel nende inimeste ohutuses. “Euroopa Liidu välispiiril viime läbi väga tugevat julgeoleku kontrolli, nii et ma olen kindel, et see, kes Venemaalt siia jõuda tahab on hästi kontrollitud ja ei sisalda endast julgeolekuohtu,” ütles Vaher.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video