Uudised

VIDEO | Eesti ettevõtted pakuvad massiliselt Ukraina põgenikele tööd. Töötukassa: aktiivsus on suur nii tööandjatelt kui ka -otsijatelt

Ukrainast on juba Euroopa Liidu suunas põgenenud rohkem kui miljon inimest, kellest paartuhat on juba ka Eestisse jõudnud. Muidugi pingutatakse, et neile leida esmane majutuskoht ja abi. Kuid õige pea on oluliseks küsimuseks, kas me saame pakku tulnud inimestele ka tööd leida.

“Tööandjate huvi ja valmisolek inimesi tööle võtta on väga suur. Juba konflikti esimestel päevadel tööandjad juba võtsid meiega ühendust, et uurida, kas on inimesi tulnud ja kuidas saaks aidata,” ütles Liivamets.

Liivamets märkis, et töötukassat üllatas, kui töövalmis olid Eestisse saabunud Ukraina põgenikud. “Ilmselt see natukene muutub aja jooksul,” ütles ta.

Ukraina põgenike hõlpsamaks abistamiseks on avatud ka eraldi töövahenduse keskkond. “Saabujad eesti keelt ei mõista, ei valda ja töötukassa enda vahendusportaal on ju eesti keele põhine,” ütles Liivamets.

Praegu on registreerinud platvormile üle 600 tööandja, aga töötukassa ootab, et ettevõtted aktiivselt portaali ka oma täpseid pakkumisi laeks.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video